Tuesday, February 25, 2020

Shtatë të vrarë dhe 300 të plagosur nga shpërthimi në Kinë

Shtatë persona janë vrarë dhe më shumë se 300 të tjerë janë plagosur nga shpërthimi masiv që goditi qytetin verior Tianjin në Kinë. Sipas medieve...

Shkon në 753 numri i pelegrinëve të vdekur në Mekë

Të paktën 753 persona kanë humbur jetën dhe rreth 887 të tjerë janë plagosur në një rrëmujë dhe gjatë shtyrjes që ndodhi dje në...

I detyroi gruan dhe djalin të hanin mish qeni e të pinin naftë (Foto)

Një burrë, e kishte mbyllur gruan e tij dhe djalin që vuante nga autizmi në një kafaz për vite të tëra. Eduardo Oviedo, 66...

Lufte me raketa ne Gaza, Izraeli i kundërpërgjigjet Hamas-it

Përshkallëzohen më tej tensionet pas “të premtes së zemërimit” me protesta të dhunshme ku humben jetën 2 persona. Mbrëmjen e djeshme Hamasi ka sulmuar...

Avionët luftarakë i afrohen Putinit, shikoni si reagon Presidenti rus (VIDEO)

Presidenti rus Vladimir Putin është gjendur në befasi, kur në dritaren e tij të aeroplanit ka parë që i janë afruar dy avionë luftarakë. Teksa...

Shokon gazetari gjerman: Sulmi i vitit të kaluar me kamion në Berlin, ishte mashtrim,...

Gazetar i pavarur gjerman, Gerhard Visnevski, i cili ka shkruar disa libra, njëri prej tyre flet për 11 Shtatorin 2001, ka publikuar një video...

Kërcënon Erdogan: Ushtrinë e kemi në kufi!

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka kërcënuar zonën autonome të Kurdistanit në Irak, se një natë ushtria turke mund t’u “shkojë befas” nëse vazhdojnë...

Arratisen tre të burgosur të rrezikshëm në Kaliforni

Tre të burgosur janë arratis në burgun e Kalifornisë. Kjo ishte një ikje shumë e sofistikuar. Ata u zvarritën nëpër tunele të pasigurta në...

Skandali i vezëve mbërrin në Britani

Një numër i vogël vezësh të ndotura me një insekticid helmues ka mbërritur në Mbretërinë e Bashkuar në fillim të këtij viti. Këto vezë me...

Gjeorgji, raundi i dytë i përleshjes së deputetëve (VIDEO)

Është përsëritur ngjarja sa qesharake aq edhe e rëndë në televizionet gjeorgjiane. Sërish dy deputetët kundërshtarë të forcave politike, janë përfshirë në një përleshje fizike...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!