Tuesday, February 25, 2020

Ibrahimi: BDI në krizë, po i del marrja në mejdan

Anëtari i Këshillit Koordinues të Lëvizjes BESA, Zeqirija Ibrahimi ka komentuar zhvillimet e fundit pas tentativës së përbashkët  të VMRO-DPMNE-së dhe të BDI-së për...

Indi, të vjetrit e fshatit dënojnë me përdhunim dy motra

Disa të moshuar në një fshat indian, të cilët kishin dënuar dy motra me përdhunim, rrezikojnë tashmë arrestimin, pasi një peticion me 100 000...

4 persona në autostradën Tiranë – Durrës, po shkëmbenin 60 kg drogë

Katër persona janë arrestuar në Tiranë sepse u kapën duke trafikuar 60 kg marihuanë në autostradë, në afërsi të fshatit Domje. Arrestimet ndodhën në kuadrin e operacionit...

Ndryshohet ligji për veteranët e UÇK-së

Qeveria do të ndryshojë ligjin për pensionet e veteranëve të UÇK-së, duke qenë se s’mund të përballojë pensionet e përmuajshme të 28,000 ish-luftëtarëve –...

Arrestohen dy menaxherë të kazinove në Ferizaj

Njësiti kundër krimeve ekonomike dhe korrupsionit pas hetimeve të zhvilluara ka identifikuar dhe arrestuar dy të dyshuar pasi që për të njëjtit ekziston dyshimi...

Kastrioti i BESËS: Pa “Ridefinim” nuk mund të flasim për koncepte qytetare

Anëtari i Kryesisë Qendrore të Lëvizjes BESA, Kastriot Rexhepi, në debatin televiziv në emisionin Top Tema në Televizionin Telma, duke folur për situatën aktuale...

Temperatura nën minus në tërë Maqedoninë

Temperatura më e ulët, minus 14 gradë Celsius, në Maqedoni në orën shtatë të mëngjesit është matur në Berovë, ndërsa minus 13 në Manastir...

Taravari godet BDI-në për kuadrot për ministra (VIDEO)

Kam prit kuadro shumë më serioze prej BDI-së, por ne nuk mund të hyjmë dhe të përzihemi në punët e brendshme të një partie....

Japoni, gjashtë ditë më shumë pushim për joduhanxhinjtë

Një kompani në Japoni, ka gjetur një mënyrë shumë të veçantë që të motivojë punonjësit e saj për ta lënë duhanin. Pial Inc., një organizatë...

Turqi, vriten 12 ushtarë nga sulmet e kurdëve. 7 të tjerë të plagosur

Turqia është tronditur këtë të mërkurë edhe nga dy sulme të tjera me bombë, njëra në provincën juglindore të Siirtit. Si pasojë e shpërthimit...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!