Friday, January 24, 2020

Ndërroi jetë profesori dhe pedagogu, Remzi Nesimi

Në orët e vona të datës 3 shkurt u nda nga jeta, gjuhëtari, pedagogu dhe studiuesi Prof. Dr. Remzi Nesimi. Ceremonia e varrimit do...

Çfarë po ndodh me Feta Alimin “shpëtimtarin” e Ziadin Selës?

Abdylfeta Alimit i dyshuar për “cenim terrorist të rendit kushtetues” për 27 prillin e përgjakshëm të vitit kaluar i vazhdohet masa e paraburgimit para...

Befason ‘kaubojsi’/ Cila është femra që pozoi nudo para tij dhe i nxiti ndjenjat...

Ish-deputeti socialist, Eduart Ndocaj, i njohur si “Kaubojsi” pas politikës i është përkushtuar pikturës. Këtë e tregojnë edhe fotot që hedh vazhdimisht në Instagram. Ai...

Lajmi i fundit/ Avokatët zbarkojnë me urgjencë në shtëpinë e Sali Berishës, hetimi amerikan...

Ish- kryeministri Sali Berisha është vënë sonte në panik. Tashmë telasheve të tij me dosjen e rëndë të aferës së CEZ ku shteti ka...

E vërteta ime kundër tëndes: fuqia e “fake news”, në gjendje të provokojë luftë

Në të vërtetë, nuk ka asgjë të re në fenomenin “fake news” dhe as në fushatat ruse të dizinformimit. Pas në vitin 1983, në...

Kjo është gazetarja që po bën “partall” Hashimin e Ramushin dhe “sja nin” aspak,...

Gazetarja dhe bllogerja e njohur, Kimete Berisha është e njohur për fjalorin e saj popullor, por mjaft të ashpër me të cilin nuk kursen...

Turqia kërkon ekstradimin e 15 gylenistëve që jetojnë në Kosovë

Turqia nuk po heq dorë nga kërkesa që Kosova të ekstradojë personat e dyshuar se kanë qenë anëtar të organizatës FETO, të Fetullah Gylen,...

Vetura e komunës vozitet nga djali i zyrtarit komunal/FOTO

Gjatë një kontrolli për drogë në një lokal në Leposaviq është sekuestruar një veturë zyrtare. Një veturë zyrtare që vozitej nga djali i një zyrtari...

Arrestohet në kufi shtetasi serb, tentoi të fus drogë në Kosovë

Një serb, shtetas i Serbisë, është arrestuar në pikë kalimin kufitar “Dheu i Bardhë”, pasi ka tentuar të fus substancë narkotike të llojit heroinë. Policia...

Skandaloze/Pse operacionet në Kosovë vetëm në spitale private, kush po përfiton (VIDEO)

Ka paqartësi për heqjen e një pjese të shpenzimeve nga Ministria e Shëndetësisë Në shëndetësi ka jo pak probleme. Mangësi është se në spitale...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!