Tuesday, February 25, 2020

Inva Mula, rikthehet në rolin e së ëmës

40 vjet pasi Nina Mula ngjiti në skenën e Teatrit të Operës dhe Baletit rolin e Neddës, e bija Inva Mula shkëlqen në këtë...

Positano, strehimi i Kodrës

Vito Pinto sot kthehet në Positano, te perla e bregdetit të Costiera-s, me një histori që prek nga afër, mikun tonë të zhdukur, Ibrahim...

Heshtëni se ujku troket pas dere –Kalosh Çeliku

Gjallë është Kulltugofagu i Fan Nolit. Dudumi, po të mos ishte gjallë, shqiptarët sot nuk do të ishin në këtë gjendje politike, ekonomike, arsimore...

Paloka: Bashkëjetesa ndërfetare jo kulturë, por instikt shumë i çmuar i shqiptarëve

Bashkëjetesa ndërfetare në Shqipëri nuk është produkt i një kulture, por një instikt shumë i çmuar i shqiptarëve. Kjo është teza që mbron Don...

Çfarë nuk kemi ne si shqiptarë – Artan Fuga

(Misteret e historisë të Shqipërisë) Ne për qindra e ndofta mijëra vjet jemi qeverisur në mënyrë vertikale. Ose na kanë qeverisur të huajt, grekët, romakët, bullgarët,...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!