Friday, February 21, 2020

FOTO/Rusja fiton shtetësi të Maqedonisë, qindra shqiptarë “vdesin” pa dokumente

Një këngëtare ruse e cila viteve të fundit ka jetuar në Maqedoni do të pajiset me shtetësi të Maqedonisë. Burime qeveritare kanë thënë për...

VIDEO/Po të ishte Jugosllavia, ja si do të ishin shqiptarët

Nga fundi i këtij viti mbushen plot 100 vjet nga formimi i Mbretërisë së Serbëve, Kroatëve e Sllovenëve, që është fillimi i asaj Jugosllavisë...

Pamje të rralla: Momenti kur Adem Jashari niset në aksion gjatë luftës në Kosovë...

Pamje që pak kush i ka parë deri më tash janë shfaqur këto ditë. Në to shihet komandanti legjendar i UÇK-së Adem Jashari. Kjo video...

Ja çfarë mund të ndodh me Maqedoninë nëse dështon zgjidhja e problemit me Greqinë

Janë rritur shpresat që problemi shumëvjeçar me Greqinë lidhur me çështjen e emrit së shpejti do të zgjidhet pasi që pro kësaj u deklarua edhe Maqedonia...

Bozhinovski, detaje të reja tronditëse për rastin ‘Monstra’ (FOTO)

Gazetari kontravers, Zoran Bozhinovski thotë vetura e cila u paraqitë në rastin Monstra, më parë është përdorur nga njësiti policor ALFA, njofton agjencia e...

DioGuardi rikujton Shkupin: Status i barabartë për shqiptarët ose federalizim në Maqedoni

Kryetari i Lidhjes Shqiptaro-Amerikane dhe ish-kongresmeni, Joe Dioguardi ka rikthyer vëmendjen në Maqedoni, duke kërkuar përmirësimin e statusit të shqiptarëve në Maqedoni. Ai i pyetur...

“Luftë” mediale kundër mjekes shqiptare që e vetmja pranoi përkujdesjen për shtatëzënat e Shutkës

Një pjesë e mediave maqedonase kanë nisur një luftë speciale kundër mjekes gjinekologe, Vjollca Mbiarra, e cila kishte pranuar që të jetë në shërbim...

18 vjet nga zhdukja e biznesmenit preshevar Neza, si u rrëmbye në sytë e...

Edhe disa ditë mbushen 18 vjet nga rrëmbimi makabër monstruoz i biznesmenit preshevar Nebi Nuhiu – Neza. Janë dhënë shumë versione për rrëmbimin e...

Zaevi ja ngushton qesen ministrave, ja sa para mund ti harxhojnë për qejfe dhe...

Kryeministri Zoran Zaev ka vendosur që tia shkurtojë harxhimet ministrave të kabinetit të tij. Kjo çështje është aktualizuar që kur në Kuvend po diskutohet...

BIRN zbulon aferë të re, përmendet Mijallkov, shtrihet në Maqedoni, Shqipëri dhe Çeki!

Jaroslav Strnad, donatori kryesor i presidentit çek Milos Zeman ka blerë në mënyrë sekrete stoqe të mëdha armësh në Ballkan me ndihmën e një...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!