Friday, February 21, 2020

Shpëtojnë kodoshët e rrezikshëm të Maqedonisë

Publiku në Maqedoni asnjëherë nuk do t’i kuptojë emrat e vërtetë të agjentëve me emrat e koduar: Konsultant, Delegat, Patnik, Rashomon, Gavran, Bankari, Radika, Pollog...

E njihni këtë djalë që luftoi në Luginë, të cilit uniforma e UCPMB-së ja...

Një emër lavdie e krenarie që nëpër shekuj e breza, nderoi kombin e atdheun. Tropoja e besës, e burrërisë, e traditës, e trimërisë, e...

LUFTA E DYTE BOTERORE / Të gjitha përsetë e kasaphanës

Një botë e dominuar nga raca ariane: në një analizë të fundit, ishte ky objektivi i Adolf Hitlerit, dhe ishte kjo arsyeja përse shpërtheu...

Pangallos trondit Greqinë: Jam arvanitas, periferia e Athinës edhe sot zotërohet nga arvanitasit

Ish-ministri i jashtëm grek, Theodor Pangallos nuk ka fshehur origjinën e tij arvanitase. Ai ka sjellë fakte duke theksuar se origjina e tij është...

NË 25 VJETORIN E RËNIES SË MËSUESIT ARIF SEFERI-DËSHMOR I KOMBIT   

PËRKUJTIM NË 25 VJETORIN E RËNËJES SË MËSUESIT ARIF SEFERI-DËSHMOR I KOMBIT Ky truall etnik,i lashtë i shqiptarëve,sidomos kjo anë,e quajtur dikur Dardani, e sot Karadak, gjatë...

Janullatosi shkel rëndë kanonet kishtare dhe dënon djalin e Hirësi Kozmait

Arben Llalla/“Ky prift i thjeshtë dhe i përulur, "Papa Kozmai", të cilin Perëndia në ditët e fundit të jetës e lartësoi në gradën peshkopale,...

Ky është gjirokastriti që udhëhoqi Kërçovën

Nën Prefekt i Janinës, nën prefekt i Kërçovës, prefekt i Beratit. Burrë shtetar një nga intelektualët më të ngritur të kohës, Diplomat e Politikan. Eugen...

Mbështetësit e Albin Kurtit: Ja si PDK dhe LDK po blejnë vota, video ekskluzive...

PDK e LDK blejne vota, kjo eshte nje menyre se si t'ia merrni paret e te mos ia mundesoni me na e shkaterru jeten...

Gazeta afrikane: Ja kur u ngrit flamuri shqiptar për herë të parë pas periudhës...

Një fakt interesant është zbuluar për vendin tonë nga shkrimtari Adam Robert.   Ky  i fundit ka mundur të gjejë në një bibliotekë britanike...

Dëshmia e Silva Turdiut: Si u ndava me djalin e Mehmet Shehut

Fejesa me Skënder Shehun ka zgjatur vetëm pak javë, ka dëshmuar para hetuesve në procesin e Kadri Hazbiut, Silva Turdiu. Fundi dramatik i lidhjes, sipas...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!