Friday, February 21, 2020

Tetovarja që po çmend meshkujt me linjat e saja trupore (FOTO)

Bëhet fjalë për Albina Misimin nga Tetova. Ditlindja e saj tregon që ajo është vetëm 18 vjeçe, por rrall kush beson pasi që sheh...

Kumanovari që e dridhi Ushtrinë e Maqedonisë

Nazmi Maliqi Me përkrahje të Kryetarit të PPD-së, z. Nevzad Halili, u ktheva nga Austria, në postin e zëvendës ministrit të mbrojtjes në Ministrinë e...

Deputeti që para 18 viteve shpalosi flamurin kombëtar në Parlamentin e Maqedonisë

Sali Ramadani është një protagonistë i politikës në Maqedoni në periudhën nga mesi i viteve të 90-ta si deputet i PPDSH apo më vonë...

Murat Jashari: O Musa Xhaferri ku shkuan 14 milion franga nga fondi i luftës

Vëllai i Ismet Jasharit – komandant “Kumanovës” nëpërmjet një letre publike ia ka parashtruar kohë më parë figurave qendrore të BDI-së, por edhe disa...

Plani i “famshëm” i akademikëve maqedonas për ndarjen e Maqedonisë

Plani i Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Maqedonisë (ASHAM) u botua në vitin 2001 në një version jozyrtar në gazetën “Veçer” me një...

Aktorja maqedonase godet regjimin. “Shqiptarët e mallkuar” janë të zotë

Aktorja e njohur maqedonase, Sinolicka Trpkova ka hedhur kritika të ashpra në adresë të regjimit dhe kauzës kundër shqiptarëve në këtë shtet, njofton agjencia...

Shkencëtarja serbe trondit: Ja gjenocidi serb mbi shqiptarët (FOTO)

Shkencëtarja serbe ka dhënë një deklaratë mjaft të papritshme. Dubravka Stojanovic ka thënë se serbët kanë Albanofobi. Ajo gjithashtu tregoi për masakrat e serbëve...

Adili:Ja e vërteta për Brodecin (Retro)

Zëdhënësi politik i FBKSH-së, Gafurr Adili në intervistën për agjencinë INA flet ekskluvizisht për faktet dhe dëshmitë e tij për ngjarjen e Brodecit që...

INA nis me anketa: Cilën parti do e votoni në zgjedhjet e ardhshme ?

Agjencia e lajmeve INA si një nga mediat e para online në Maqedoni prej sot starton me anketa. Fillojmë me anketën e parë me pyetjen: Për...

Maqedonia drejtë ndarjes, Parlamenti shqiptar ide që po gatuhet

Në kohën kur partitë maqedonase po shprehin hamendje dhe rezerva për platformën shqiptare, gjithnjë e më tepër po dalin në pah alternativa tjera për...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!