Friday, January 24, 2020

Njihuni me miliarderin që braktisi gjithçka për të jetuar në shpellë (FOTO)

Për shkak të zhurmës së qytetit, kush e di se sa prej nesh kanë menduar më shumë se një herë që duan të ikin...

Fshati që ka vetëm shqiptarë por ku nuk lejohet të flitet shqip

Është e trishtë historia e Negovanit. Në vitin 1928 këtij fshati të famshëm iu kthye emri në Flamburo. Në ditët e sotme aty ende...

I burgosuri shqiptarë me burg të përjetshëm letër publike ministrit të Drejtësisë, Bilent Saliji

Burhanedin Nuhiju nga fshati Poroj i Tetovës është një nga të dënuarit shqiptarë me burgim të përjetshëm pas konflikit të vitit 2001. Burhanedini dhe dosja...

Aleksandër Kondo : Vdekja misterioze e shtangistit kampion/FOTO

Nga Beqir SINA/INA Arratisja e bujshme e Aleksandër Kondos tri dekada më parë, deri te vdeka e mistershme të paktën deri tani, nuk ka marrë...

Pushtimi i Konstantinopojës dhe aleanca ortodokso-islamike!

Nga Skender Jashari    Kohëve  të  fundit  është   gjithnjë  e më  mediatike  aleanca   ortodokso-islamike,  gjegjësisht  ruso-sllave  me  botën  islame! Rrënjët  e kësaj  aleance   që në  fillim...

Misteri për Skenderbeun, ai vdiq nga helmimi (Video)

Ndonëse ka kanë kaluar mbi 5 shekuj nga vdekja e Skenderbeut, mënyra e vdekjes së tij ende mbetet pikëpyetje, shkruan Infopress. Deri tani, vdekja e...

Pamje tmerruese të masakrës së Dubravës, ja krimet serbe që s’duhet harruar (Video+18)

Në periudhën e luftës së fundit në Kosovë, kanë ndodhur masakra të mëdha, transmeton Infopress. Një nga masakrat më të mëdha të bëra nga...

Shkrimtari i shquar argjentinas: Nëna ime gjithmon fliste shqip.

Luan Rama Ernesto Sabato, shkrimtari i shquar argjentinas dhe ndër më të mëdhenjtë e kontinentit latino-amerikan ka shumë vite që ka vdekur. Një shkrimtar që...

SHBA del me “Listën e zezë”

Mbi 100 emra te personave, ldireve dhe perfaqesues te organizave luftarake nga vendet e Ballkanit baske me kriminelët e luftës dhe të paditurit nga...

Bozhinovski: Njësiti policor “Alfa” i implikuar në rastin “Monstra”/FOTO

Gazetari i përndjekur nga ish regjimi i Nikolla Gruevskit, Zoran Bozhinovski, në një intervistë për Almakos thotë se njësiti policor “Alfa” është përfshirë në...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!