Saturday, February 22, 2020

Dramë në Klinikën e Gjinekologjisë në Shkup ndërohen foshnjat

Prindërit akuzojnë Klinikën Gjinekologjike se ia kanë ndëruar foshnjën. Jovan Velcev nga Shkupi, gjatë tërë ditës ka kërkuar që ta sheh vajzën e tij...

Reshjet e mëdha të shiut shkaktuan probleme në rajonin e Tetovës (FOTO)

Reshjet e shiut që kanë kapluar Maqedoninë kanë shkaktuar më shumë problem në rajonin e Tetovë. Për shkak reshjeve në rrugën Shipkovicë-Brodec në lokacionin Përroi...

E vërteta ime kundër tëndes: fuqia e “fake news”, në gjendje të provokojë luftë

Në të vërtetë, nuk ka asgjë të re në fenomenin “fake news” dhe as në fushatat ruse të dizinformimit. Pas në vitin 1983, në...

Ekskluzive: Italianët me film për Skënderbeun (FOTO/VIDEO)

Është tipik zeshkan, dhe pikërisht pamja e tij e bëri për vete regjisorin italian Steven Renso që t’ia besoj rolin e Skënderbeut aktorit shqiptar...

Skandaloze/Akuza në burgun e Idrizovës, të amnistuarit po lirohen me lidhje partiake dhe para?!/FOTO

Dita e fundit e afatit ligjor kur prej burgjeve duhej të dilnin (liroheshin) një numër i madh i të burgosurve, të cilët u përfshinë...

Spasovski – Xhafaj kokë më kokë, marrëveshjet prapaskenat e takimit/FOTO

Ministri i Brendshëm i Maqedonisë, Oliver Spasovski priti në takim homologun e tij nga Shqipëria, Fatmir Xhafaj. Dy ministrat e Brendshëm ranë dakord për forcimin...

“Maqedonia është Greqi”, ja plani grek i protestave

Qindra mijëra njerëz pritet të dalin në protestat e nesërme kundër përdorimit të fjalës “Maqedonia” nga ana e IRJM-së, shkruan gazeta greke ‘Greek reporter’. Organizuesit e...

Përkeqësohet moti në Vlorë e Durrës, pezullohet lundrimi

Moti i përkeqësuar dhe me dallgë, të cilat arrijnë deri ne 8 ballë në det të hapur dhe afërsisht 6 ballë brenda gjirit, kanë...

Paralajmërohen reshje të mëdha dëbore, ja vendet e Ballkanit në alarm…(FOTO)

Disa nga vendet e Ballkanit janë përfshirë nga një mot i keq, me temperatura që shkojnë deri në -10 gradë celciues, reshje të mëdha...

Qeveria e Zaevit rrezikon të mbetet pa zv/kryeministra

Gjykata Kushtetuese është në proces të vendimit se funksioni zëvendëskryeministër nuk ekziston në sistemin ligjor. Partia politike “E majta”, deri te Gjykata Kushtetuese ka...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!